Digər idman növləri
Qəbələdə növbəti beynəlxalq turnir: 49 dəst medal sahibini tapdı
“Qəbələ” İdman Klubunun təşkilatçılığı, Azərbaycan Taekvondo Federasiyasının (ATF), Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “Qəbələ Open” beynəlxalq birinciliyinə yekun vurulub.
Futbolxeber.az-ın klubun rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, Qəbələ Olimpiya İdman Kompleksində baş tutan yarışda Türkiyə, Rusiya, İraq, Gürcüstan təmsilçiləri, həmçinin ölkəmizin regionlarında fəaliyyət göstərən idman cəmiyyətləri, taekvondo bölmələri və klublardan 500-dən artıq idmançı qüvvəsini sınayıb.
Üç gün davam edən yarışda 2006-2007-ci il və 2008-2009-cu il təvəllüdlü uşaqlar, 2003-2005-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr, 2000-2002-ci il təvəllüdlü gənc idmançılar mübarizə aparıblar.
Yarış ərzində ümumilikdə 49 dəst medal sahibini tapıb. Komanda hesabında “Tofiq İsmayılov” 1-ci, Ağcabədi 2-ci, “Təhsil” 3-cü, “Rabitə” 4-cü yeri tutub. “Qəbələ” idmançıları yarışda 11 medal qazanıblar. Belə ki, onlar 2 qızıl, 2 gümüş və 7 bürünc əldə ediblər. Anar İbrahimov və Eltac Qafarov fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıbsa, Ramal Hüseynovla Əbülfət Zülfüqarov gümüş, Fərid Quliyev, İlkin Əhmədov, Tehran Ümidxanov, Nicat Əzizli, Ülvi Musayev, Fuad Aslanlı, Dadaş Dadaşov bürünc medala yiyələnib.
17 noyabr
Uşaqlar (2008-2009)
Qızlar -21 kq.
1. Nurgül Mizəyeva - "ƏFA" T.K.
2. Səmayə Şahvələdli - Göygöl.
3. Leyla Iliyev - "Qala" T.K.
3. Tahirə Aslanova - "Xəzər" T.K.
Qızlar -24 kq.
1. Emiliya Allahverdiyeva - 2 saylı “Gömürkçü” İ.K.
2. Zeynəb Süleymanova - Abşeron.
3. Alidə Əliyeva - “Bozox” T.K.
3. Xədicə Axundzadə - “Rabitə” T.K.
Qızlar -27 kq.
1. Aydan Allahverdiyeva - Təhsil.
2. Xuraman Cavadzadə - Təhsil.
3. Sofiya Talıbova - “Modern” T.K.
3. Banu İbrahimova - “Bozox” T.K.
Qızlar -30 kq.
1. Leyli Səfərli - “Uğur” T.K.
2. Canan Orucova - “Rabitə” T.K.
3. Sofiya Nəcəfova - Təhsil.
3. Gülay Orucova - Sumqayıt.
Oğlanlar -21 kq.
1. İlknur Əlimov - “Tofiq İsmayılov”.
2. Abdulmejid Bambatov - Rusiya Federasiyası.
3. Səfər Behbudzadə - Ağcabədi.
3. Muhəmməd Səfərov - Abşeron.
Oğlanlar -27 kq.
1. Adil Kazımlı - “Tofiq İsmayılov”.
2. Murad Əsgərov - Yardımlı.
3. Aydın Süleymanov - Təhsil.
3. Əzizağa Nəsibov - Ağsu.
Oğlanlar -30 kq.
1. Vasif Səlimov - Ağcabədi.
2. Amin Məmmədov - Abşeron.
3. Fuad Məhərrəmli - Təhsil.
3. Ayxan Kazımzadə - 2 saylı ”Gömrükçü” İ.K.
Oğlanlar -36 kq.
1. Əbülfət Nadirov - Ağcabədi.
2. Hüseyn Ağarzaayev - "Xəzər" T.K.
Oğlanlar +36 kq.
1. Elvin Bayramov - “Fərasət” T.k.
2. Fərhad Əliağayev - Quba.
3. Fərid Quliyev - “Qəbələ” İ.K.
3. Rəşad Cavadzadə - “Tofiq İsmayılov”.
Uşaqlar (2006-2007)
Qızlar -27 kq.
1. Mədinə Səfərova - Abşeron.
2. Nigar Şirinli - 2 saylı "Gömrükçü" İ.K.
3. Fatimə İsmayılzadə - "Grandmaster".
3. Kamella Ələsgərova - Təjsil.
Qızlar -30 kq.
1. Nərgiz Kazımova - 5 saylı "Gömrükçü" İ.K.
2. Mədinə Allahverdiyeva - Təhsil.
3. Zeynəb Məmmədova - 2 saylı "Gömrükçü" İ.K.
3. Nigar Abdullayeva - "Grandmaster".
Qızlar -33 kq.
1. Səadət Abbasova - Abşeron.
2. Fatimə Həsənova - Təhsil.
3. Səmaviyyə Rəhimli - 5 Saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Tamilla Şıxamirova - “Uğur” T.K.
Qızlar -36 kq.
1. Aysel Xeyrullayeva - Şamaxı.
2. Səadət Quliyeva - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Sevda Əzizova - Masallı.
Qızlar -40 kq.
1. Nəzrin Qasımova - Tovuz O.İ.K.
2. Roza Mahmudova - Şəmkir.
3. Ayan Səlimzadə - "Rabitə" T.K.
Oğlanlar -30 kq.
1. Rəsul Ramaldanov - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Nurlan Zeynalzadə - “Tofiq İsmayılov”.
3. Amin Qurbanov - Ağcabədi.
3. Ramal Cəfərov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
Oğlanlar -36 kq.
1. Yusif Müzəffərli - Masallı.
2. Osman Osmanov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. İlkin Əhmədov - “Qəbələ” İ.K.
3. Nihad Məmmədzadə - “Xəzər” T.K.
Oğlanlar -40 kq.
1. İslam Əlizadə - “Tofiq İsmayılov”.
2. Zaman Səlimov - “Tofiq İsmayılov”.
3. Nurlan Səidov - Gəncə.
3. Eldar Zeynallı-Təhsil.
Oğlanlar -44 kq.
1. Oruc İsmayılov - Ağcabədi.
2. Xan Məmmədzadə - Yevlax.
3. Əli Quliyev - “Qafqaz” T.K.
3. Rəvan Əhmədov - “Qafqaz” T.K.
Oğlanlar -52 kq.
1. Allahverən Əzizov - “Şahdağ” T.K.
2. Kənan Həsənli - “Rabitə” T.K.
Oğlanlar -57 kq.
1. İbrahim Musayev - Lənkəran T.İ.M.
2. Nahid Allahverdiyev - “Fateh” T.K.
Yeniyetmə oğlanlar -37 kq.
1. Giorgi Bostogonaşvili - Gürcüstan.
2. Tural Abışov - “Fərasət” T.K.
3. İsmayıl İbrahimov - “Xəzər” T.K.
3. Nihad Əlizadə - “Tofiq İsmayılov”.
Yeniyetmə oğlanlar -41 kq.
1. Anar İbrahimov - “Qəbələ” İ.K.
2. Adil Məmmədov - “Tofiq İsmayılov”.
3. Tehran Ümidxanov - “Qəbələ” İ.K.
3. Nicat Əzizli - “Qəbələ” İ.K.
Yeniyetmə oğlanlar -57 kq.
1. Rəvan Ələsgərov - “Mübariz” T.K.
2. Asim Əlimov - “Şahdağ” T.K.
3. İmran Haşımlı - “Fərasət” T.K.
3. Anar Babayev - “Fərasət” T.K.
Yeniyetmə oğlanlar -65 kq.
1. Ramiz Cavadov - “Araz-Şöhrət” T.K.
2. Nurlan Çıraqov - Sumqayıt.
3. Hüseyn Məmmədov - “Axundov” T.K.
3. Ayxan Yusifli - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
Yeniyetmə qızlar -37 kq.
1. Fatimə Məcidova - Təhsil.
2. Xədicə İsmayılova - "Grandmaster"
3. Ayla Lətifova - Lənkəran T.İ.M.
3. Saida Əliyeva - "Şahdağ" T.K.
Yeniyetmə qızlar -44 kq.
1. Zivər Tağıyeva - Sumqayıt.
2. Aysu Məmmədova - 5 saylı"Gömrükçü" İ.K.
3. Aysu Məmmədova - Ağcabədi.
3. Səmmərux Osmanova - "Qafqaz" T.K.
Yeniyetmə qızlar -47 kq.
1. Aylin Eynullayeva - "Rabitə" T.K.
2. Aydan Əliyeva - "Tofiq İsmayılov".
3. Ləman Babayeva - Gəncə.
3. Xanımqız Hüseynova - "Rabitə" T.K.
Yeniyetmə qızlar -51 kq.
1. Şükran Arifə Akdemir - Türkiyə.
2. Tülün Ələkbərova - "ƏFA" T.K.
Yeniyetmə qızlar -55 kq.
1. Fidan Məmmədova - Qəbələ
2. Səma Mirzəyeva - Sumqayıt.
3. Aysu İsmayılova - "Qala" T.K.
18 noyabr
Uşaqlar – (2008-2009)
Oğlanlar -24 kq.
1. Kənan Əliyev - Ağcabədi.
2. Polad Lələyev - Qax.
3. Çingiz Həsənov - Ağcabədi.
3. Royal Əliyev - Yevlax.
Oğlanlar -33 kq.
1. Elcan Əliyev - “Tofiq İsmayılov”.
2. Fateh Rəsulov - “Rabitə” T.K.
3. Abdülsübhan Dadaşlı - Təhsil.
3. İmran Məmməd - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
Uşaqlar – (2006-2007)
Oğlanlar –27 kq.
1. Asim Quliyev - “Tofiq İsmayılov”.
2. Harun Salamzadə - “Mübariz” T.K.
3. Ülvi Musayev - “Qəbələ” İ.K.
3. Kamran Həsənov - “Rabitə T.K.
Oğlanlar -33 kq.
1. Süleyman Süleymanov - Abşeron.
2. Fərid Mürsəlzadə - “Tofiq İsmayılzadə”.
3. Erkan İşli - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Fuad Aslanlı - “Qəbələ” İ.K.
Oğlanlar -48 kq.
1. Rəhman İbrahimov - Ağcabədi.
2. İsmayıl Cəfərov - Göygöl.
3. Polad Tarverdiyev - Cəlilabad.
3. Vaqif İbrahimov - “Grandmaster”.
Yeniyetmə idmançılar.
Qızlar -29 kq.
1. Şəbnəm Novruzova - “Rabitə” T.K.
2. Tutu İsmayılova - “Tofiq İsmayılov”.
3. Nuray Həmidova - Ağdaş.
Qızlar -33 kq.
1. Nərmin Kərimli - “Rabitə” İ.K.
2. Ətlas İsmayılova - Göygöl.
3. Şəbnəm Məmmədəliyeva - Ağcabədi.
Qızlar -41 kq.
1. Bərra Gülfəmçelik - “Qafqaz” T.K.
2. Alina Rəfiyeva - “Şahdağ” T.K.
3. Səriyyə Bağırova - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Gülsüm Həsənzadə - Təhsil.
Oğlanlar -33 kq.
1. Rahid Vəliyev - Masallı.
2. Şükran Həsənov - “Grandmaster”.
3. Kənan Məmmədov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Nihat Vəliyev - “Rabitə” T.K.
Oğlanlar -45 kq.
1. Fuad Təhməzov - Təhsil.
2. Ramal Hüseynov - “Qəbələ” İ.K.
3. Səyyad Dadaşov - Quba.
3. Cavad Vəlibəyov - Quba.
Oğlanlar -49 kq.
1. Eltac Qafarov - “Qəbələ” İ.K.
2. Pərviz İsgəndərov - Təhsil.
3. Əli Əkbərov - Ağcabədi.
3. Naib Məmmədov - “Bozox” T.K.
Oğlanlar -53 kq.
1. Axmed Xasamov - Rusiya Federasiyası.
2. Kənan Mahmudov - Abşeron.
3. Toğrul Bədurayev - “Rabitə” T.K.
3. Ayxan Rüstəmov - “ƏFA” T.K.
19 noyabr
Qızlar -44 kq.
1. Minayə Əkbərova - Ağcabədi.
2. Fəridə Rzayeva - Sumqayıt.
3. Nuran Məmmədova - “ƏFA” T.K.
3. Ramilə Almaslı - Lənkəran T.İ.M.
Qızlar -49 kq
1. Sevda Pirseyidova - “Şahdağ” T.K.
2. Fidan Babayeva - 5 saylı “Gömrükçü” İ.K.
3. Rukiyat İziyeva - Rusiya Federasiyası.
3. Nərmin Əzimova - Qəbələ.
Qızlar -55 kq.
1. Nərmin Süleymanova - 5 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Şəms İsayeva - “Xəzər” T.K.
3. Ciuri Abuladza - Gürcüstan.
3. Qönçə Hüseynli - Lənkəran T.İ.M.
Oğlanlar –48 kq.
1. Xanoğlan Kərimov - 2 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Ziya Xəlilzadə - “Xəzər” T.K.
3. Amer Raheem Ajlan Ağlan - İraq.
3. Dadaş Dadaşov - “Qəbələ” İ.k.
Oğlanlar -55 kq.
1. Ayaz Qənbərli - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Əbülfət Zülfüqarov - “Qəbələ” İ.K.
3. Fərid Sultan - Lənkəran T.İ.M.
3. Cavid Əzizov - Qəbələ.
Oğlanlar -63 kq.
1. Nikolozi Siradze - Gürcüstan.
2. Samir Məhərrəmov - Masallı.
3. Yunis Məmmədzadə - “Xəzər” T.k.
3. Ruslan Babayev - “Tofiq İsmayılov”.
Oğlanlar -73 kq
1. Həsən İbrahimov - “Tofiq İsmayılov”.
2. Taleh Süleymanov - 1 saylı “Gömrükçü” İ.K.
2. Saba Vartasaşvili - Gürcüstan.
3. Ali Adel Aneed Al-Saad - İraq.
Oğlanlar +73 kq.
1. Cavid Sultanov - Quba.
2. Rza Məcidov - “Fərasət” T.K.
3. Mirfərid Bağırov - Lənkəean T.İ.M.
3. Mirəli Əliyev - “Bozox” T.K.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
Çox oxunan xəbərlər
- “Zirə” və “Birbaşa Bakı”dan növbəti qələbə
- Azərbaycan derbisinə sözardı
- ETOPAZ-ın baş sponsorluğu ilə şirkətlər liqası minifutbol turniri start götürüb
- Fariz Nəcəfov: “Razı olmaram ki, “Qəbələ”yə görə idman prinsipləri pozulsun”
- “Qarabağ FK - 30 mövsüm səfərdə” sənədli filminin təqdimatı olub
- Qurban Qurbanov: “Bu gün meydanda xalqın layiqli komandası var idi”
- “Zirə”dən alqışlanası addım
- Onlar işinin ekspertidir
- Azər Əliyev: "Qarabağ" əsl xarakter nümayiş etdirdi"
- “Qarabağ”la Bakıda oynamaq “Barselona” ilə qarşılaşmağa bərabərdir”
- Sxadadze: “Qəbələ” kimi klub Premyer Liqanı tərk etməməlidir”
- Elxan Məmmədov “Reuters”ə danışdı: “Yeni təcrübə imkanı qazanacaqlar”
- Elmar Baxşıyev istefa verdi
- ETOPAZ - uduşun təminatı!
- Elşad Quliyev: “Xalqımız Avropa çempionatında daha güclü Azərbaycan millisi görəcək”
-
12:53
"Zirə"nin 2 futbolçusu milliyə çağırılıb
-
12:00
"Açığı, mən də düşünürdüm ki, Azərbaycan çempionatında "bir ayaqla" oynayacam"
-
11:39
Azərbaycan gimnastları Almaniyada Dünya Kubokunda iştirak edəcəklər
-
11:12
Azərbaycan atıcıları Almaniyada qızıl medal qazanıblar
-
10:47
"Ağdaş" "Şəmkir"i məğlub etdi VİDEO
-
10:21
Azərbaycanın güləş millisi “Çempionlar” turnirini 10 medalla başa vurub
-
10:08
Ukrayna millisinin Azərbaycanla oyun üçün heyəti açıqlandı
-
09:54
"Bakı Sportinq" - "Lerik" oyununda 5 qol VİDEO
-
09:30
"Turan Tovuz"un legioneri milliyə dəvət aldı
-
18:58
"Qarabağ"ın legioneri 5 il yarımdan sonra milliyə dəvət aldı
-
18:40
4 klub cərimələndi
-
18:34
AFFA danışılmış oyunlarda iştiraka görə 4 nəfəri futboldan ömürlük uzaqlaşdırdı
-
18:13
AGF-nin baş katibi Meksikanın Azərbaycandakı səfiri ilə görüşüb
-
17:55
Azərbaycan millisi Dünya Kubokunda 10-cu yeri tutub
-
17:41
II Liqa: Ev sahibləri üçün uğurlu gün
-
17:22
Azərbaycan Kanoe və Avarçəkmə Federasiyası Mingəçevirdə təmizlik aksiyası həyata keçirib
-
17:06
Azərbaycan millisinin oyunlarına hakim təyinatları açıqlandı
-
16:54
"Juninyonu "Qarabağ"da saxlamaqda çətinlik çəkəcəyik"
-
16:37
“Neftçi” - “Spartak” oyununun biletləri satışda
-
16:19
Azərbaycanın cüdo hakimləri beynəlxalq yarışları idarə ediblər
-
16:00
Elvin Bədəlov: “Sona qədər hansı komanda təzyiqə dözəcəksə, o da avrokuboklara yollanacaq”
-
15:28
Azərbaycan həndbol çempionatı: liderlərdən heç-heçə
-
15:15
Lunyov Rusiya millisinin düşərgəsinə qoşuldu
-
14:43
Azərbaycanın stolüstü tennisçiləri beynəlxalq yarışda 10 medal qazanıblar
-
14:31
"Traktor" yenidən üçüncü pillədə
-
13:52
"Qəbələ" mövsümün rekorduna imza atıb
-
13:24
"Neftçi" - "Spartak" oyununun başlama saatı açıqlanıb
-
13:16
“Ağ-qaralar”ın “Black Friday”i
-
13:07
Pelleqrini "Roma"ya qələbə qazandırdı VİDEO
-
12:49
Tovuzda mövsümün üçüncü ən yaxşı göstəricisi qeydə alındı
-
12:35
"Fənərbaxça" Trabzondan 3 xalla qayıtdı VİDEO
-
12:28
"Neftçi"nin ilk böyükhesablı qələbəsi
-
12:13
"Borussiya"dan əzmkar qələbə VİDEO
-
12:00
Üzgüçülük üzrə uşaq liqasının mərhələ yarışları keçirilib
-
11:52
"Barselona" "Atletiko"ya qalib gəldi VİDEO
-
11:41
U-21-in İngiltərə və Ukrayna ilə oyunlar üçün heyəti açıqlandı
-
11:26
"İnter" qələbəni əldən verdi VİDEO
-
11:17
"Qarabağ" XXI əsrin rekorduna imza atıb
-
11:04
PSJ 3 xalı 6 qolla qazandı VİDEO
-
10:58
Azərbaycan gimnastları “AGF Trophy” turnirinin son günündə 13 medal qazanıblar
-
10:49
"Bayer" yenə 3:2-yə sevindi VİDEO
-
10:35
“Səbail”in müdafiəçisi: “Qarabağ”a keçmədiyim üçün peşman deyiləm”
-
10:22
"Qalatasaray"ın əzmkar qələbəsi VİDEO
-
10:14
Azərbaycan atıcısı beynəlxalq turnirdə medal qazanıb
-
10:06
"Milan" səfərdə qələbə qazandı VİDEO
-
09:57
Azərbaycanın daha iki gimnastı Niderlandda qızıl medal qazanıb
-
09:43
"Yuventus" öz meydanında büdrədi VİDEO
-
09:30
Rahilin komandasından heç-heçə
-
22:15
Samir Abasov: "Mövsümün sonunda hansı yerdə olacağıqsa, o da bizim hədəfimizdir"
-
21:43
Musa Qurbanlının komandası finalda