10 Dekabr 2019, Çərşənbə axşamı
Rusiya ilə bağlı şok qadağa
“Onların cəzasını verəcəyik"
Aftandil Hacıyev: “...bacarmadıq”
Tokio-2020-yə daha bir vəsiqə

Ölkə futbolu

“Qəbələ”, “Neftçi” və “Kəpəz” Avroliqadakı rəqibini tanıyacaq

Çempionlar Liqasının ardınca bu gün Avroliqada da I və II təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq. Turnirdəki hər 3 təmsilçimiz - “Qəbələ”, “Neftçi” və “Kəpəz” mübarizəyə ilk mərhələdən start verəcək. “Qəbələ” və “Neftçi” ilk mərhələnin püşkündə “səpələnmişlər” arasında yer alacaq ki, bu da aşağı reytinqli komandalarla qarşılaşmağa imkan verəcək. “Kəpəz” isə “səpələnməmişlər” arasındadır. II təsnifat mərhələsinin püşkü zamanı isə yalnız “Neftçi” özündən aşağı reytinqli komanda ilə üz-üzə gələ bilər.

I TƏSNİFAT MƏRHƏLƏSİ

“Səpələnmişlər”: HİK (Finlandiya), AEK, "Omoniya” (hər ikisi Kipr), "NEFTÇİ”, "QƏBƏLƏ” (HƏR İKİSİ AZƏRBAYCAN), AİK, "Göteborq” (hər ikisi İsveç), "Slovan”, "Spartak” (hər ikisi Slovakiya), "Debretsen”, "Videoton” (hər ikisi Macarıstan), "Aktobe” (Qazaxıstan), "Şaxtyor”, "Dinamo” (hər ikisi Belarus), "Ventspils” (Latviya), "Aberdin”, "Harts” (hər ikisi Şotlandiya), "Lokomotiv” (Xorvatiya), "Reykyavik” (İslandiya), "Dila” (Gürcüstan), "Odd” (Norveç), "Admira” (Avstriya), "Rabotniçki” (Makedoniya), "Vaduts” (Lixtenşteyn), "Kayrat” (Qazaxıstan), "Differdanj” (Lüksemburq), "Şemrok Rovers”, "Sent Patriks” (hər ikisi İrlandiya), "Zaqlebiye”, "Krakoviya” (hər ikisi Polşa), "Linfild” (Şimali İrlandiya), "Stabek” (Norveç), "Beytar”, "Makkabi” Təl-Əviv (hər ikisi İsrail), "Kukesi” (Albaniya), "Levadiya”, "Nomme Kalyu” (hər ikisi Estoniya), "Zimbru”, "Daçiya” (hər ikisi Moldova), "Pünik” (Ermənistan), "Breydablik” (İslandiya), "Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina), "Domjale” (Sloveniya), "Voyvodina”, "Çukariçki” (hər ikisi Serbiya), "Beroe” (Bolqarıstan), "Midtyullend”, "Bröndbyü” (hər ikisi Danimarka).   

“Səpələnməmişlər”: "Kliftonvill”, "Qlenavon” (hər ikisi Şimali İrlandiya), "Torshavn”, "Runavik”, "Vikinqur” (hamısı Farer adaları), "Buduçnost”, "Bokelj”, "Rudar” (hamısı Monteneqro), "Kəpəz” (Azərbaycan), "Birkirkara”, "Hibernians”, "Baltsan” (hamısı Malta), "Şkendiya”, "Sileks” (hər ikisi Makedoniya), "Valyur” (İslandiya), MTK (Macarıstan), "Spartak” (Slovakiya), "Nova Qoritsa” (Sloveniya), "Suduva”, "Arlantas”, "Trakai” (hamısı Litva), "Yelqava”, "Spartak” (hər ikisi Latviya), "Rovaniemi”, "Mariehamn” (hər ikisi Finlandiya), "Lusitanos”, "Santa Koloma” (hər ikisi Andorra), "Samtredia”, "Çixura” (hər ikisi Gürcüstan), "Partizani”, "Teuta” (hər ikisi Albaniya), "Sloboda”, "Radnik” (hər ikisi Bosniya və Herseqovina), "Kork Siti” (İrlandiya), "Bala Taun”, "Landudno”, "Konna Kvey” (hamısı Uels), "Europa” (Cəbəllütariq), "Ordabası” (Qazaxıstan), "Jeness”, "Fola” (hər ikisi Lüksemburq), "Fiorita”, "Folqor” (hər ikisi San-Marino), "Şirak”, "Banants” (hər ikisi Ermənistan), "Zarya” (Moldova), "İnfonet” (Estoniya), "Slaviya” (Bolqarıstan).

II TƏSNİFAT MƏRHƏLƏSİ

“Səpələnmişlər”: "Genk” (Belçika), "Austriya” (Vyana, Avstriya), "Partizan” (Serbiya), "Makkabi” (Hayfa, İsrail), "Hayduk” (Xorvatiya), "Qrasshoppers” (İsveçrə), "Stromsqodset” (Norveç), "Osmanlıspor” (Türkiyə), "Slaviya” (Çexiya), "Haken” (İsveç), "Panionios” (Yunanıstan), "Maribor” (Sloveniya), eləcə də HİK (Finlandiya), "Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail), "Midtyulland” (Danimarka), "Omoniya” (Kipr), "Dinamo” (Belarus), "NEFTÇİ” (AZƏRBAYCAN), AEK (Kipr), AİK (İsveç), "Slovan” (Slovakiya), "Videoton” (Macarıstan), "Aktobe” (Qazaxıstan), "Voyvodina” (Serbiya), "Şaxtyor” (Belarus), "Spartak” T (Slovakiya), "Bröndbyu” (Danimarka), "Debretsen” (Macarıstan), "Höteborq” (İsveç), "Harts” (Şotlandiya), "Ventspils” (Latviya), "Admira” (Avstriya), "Lokomotiv” (Xorvatiya) klublarının yer aldığı cütlər.

“Səpələnməmişlər”: "İaşi” (Rumıniya), "Levski” (Bolqarıstan), "Pyast” (Polşa), "Torpedo” (Belarus), "Hibernian” (Şotlandiya), "Sonderyuske” (Danimarka), eləcə də "QƏBƏLƏ” (AZƏRBAYCAN), "Aberdin” (Şotlandiya), "Reykyavik” (İslandiya), "Dila” (Gürcüstan), "Odd” (Norveç), "Rabotniçki” (Makedoniya), "Vaduts” (Lixtenşteyn), "Kayrat” (Qazaxıstan), "Differdanj” (Lüksemburq), "Şemrok Rovers” (İrlandiya), "Sent Patriks” (İrlandiya), "Zaqlebiye” (Polşa), "Krakoviya” (Polşa), "Linfild” (Şimali İrlandiya), "Stabek” (Norveç), "Beytar” (İsrail), "Kukesi” (Albaniya), "Levadiya” (Estoniya), "Nomme Kalyu” (Estoniya), "Zimbru” (Moldova), "Daçiya” (Moldova), "Pünik” (Ermənistan), "Breydablik” (İslandiya), "Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina), "Domjale” (Sloveniya), "Çukariçki” (Serbiya), "Beroe” (Bolqarıstan) klublarının yer aldığı cütlər.

 




Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız, Soyadınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  







Arxiv

Dekabr 2019
B.eÇ.aÇC.aCŞB
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31