Sabah UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsində Bakıda “Qarabağ”ın qonağı olacaq “Nyukasl”ın oyunöncəsi mətbuat konfransı keçirilib.
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, jurnalistlər önünə çıxan komandanın futbolçusu Entoni Elanqa jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Çempionlar Liqasında son qolunuz “Mançester Yunayted”in heyətində olub. Qol vurmalı olduğunuzu düşünürsünüz?
- Təzyiqlə bağlı düşünmürəm. Oyuna fokuslanmışam. Bizimçün əsas məsələ komandadır. Yaxşı vəziyyətdə olmalıyıq.
- Baş məşqçi sizə hansı dərəcədə kömək olur?
- Onunla danışırıq, çalışıram ki, sabit oynayıb. Məsləhətlərə qulaq asıram.
- “Qarabağ” haqda nə fikirləşirsiniz?
- “Qarabağ” qeyri-adi komandadır, güclü kollektivi var. Bizim də komandamız güclüdür. Komanda şəklində oynayırıq. Gələcəyə pozitiv baxırıq. Sabahkı oyuna fokuslanmışıq. Oyuna ciddi hazırlaşmışıq. “Qarabağ”ın da ambisiyaları böyükdür. Çalışacağıq, səddi aşaq və bacardığımız qədər irəli gedək.
- “Qarabağ”ın hansı oyununun nəticəsi diqqətinizi çəkib və onların “24-lüy”ə düşməsi sizi təəccübləndirmədi?
- Xeyr, təəccübləndirmədi. “Qarabağ”ı, potensialını bilirik. “Kopenhagen” və “Çelsi” ilə matçları diqqətimizi çəkdi. Bilirik ki, asan olmayacaq. Çempionlar Liqasında asan rəqib yoxdur.
- İsveç millisinin heyətində burda Azərbaycana qarşı oynamısan. Bəzi futbolçuları tanımağınız hansısa üstünlük verir?
- Həm hə, həm yox. Hər oyunun öz əhəmiyyəti var. Oyuna çıxanda hər şey eyni olmur. Taktiki gedişlər, üslub fərqlidir. Sabah imkan olacaq ki, mümkün qədər özümüzü göstərək.