Abubakar debütunu şərh etdi: "Xoşbəxtəm ki, "Neftçi" kimi böyük kluba gəlmişəm"
"Əsas odur ki, komanda şəklində yaxşı çıxış etdik. Qolum da, məhsuldar ötürməm də komanda yoldaşlarımın köməyi ilə oldu. Daha da sevindirici hal odur ki, "Neftçi" qələbə qazandı".
Futbolxeber.az saytına müsahibəsində bu sözləri "Neftçi"nin yeni transferi Vinsen Abubakar Azərbaycan Premyer Liqasındakı debütunu şərh edərkən deyib.
IX tur çərçivəsində "Qəbələ"yə qarşı keçirilən matçda (2:0) qol və məhsuldar ötürmə ilə yadda qalan kamerunlu forvard "Neftçi"yə keçidini belə şərh edib: "Çox xoşbəxtəm ki, "Neftçi" kimi böyük kluba gəlmişəm. Burada olmaqdan məmnunam. Hazırda komanda o qədər də yaxşı çıxış etməsə də, istəyirik ki, birlikdə uğurlu nəticələr qazanaq".
Abubakar ideal formaya düşmək üçün bir qədər zamana ehtiyac olduğunu söyləyib: "Düşünürəm ki, 2 oyun 90 dəqiqə meydanda olsam, hər şey qaydasına düşəcək".
Hədəflər barədə isə o deyib: "Neftçi" böyük klubdur. Böyük klubun isə yalnız bir hədəfi olur, başqa hədəf olmur".
"Azarkeşlərə nə demək istərdiniz?" sualını kamerunlu forvard belə cavablandırıb: "İlk növbədə təşəkkürümü bildirmək istərdim. Çünki onlar futbolçulara, komandaya çox yaxındırlar. Hər matçda öz dəstəklərini nümayiş etdirirlər. Onların dəstəyi "Neftçi"nin uğur qazanmasına kömək olacaq"