"Köhnə qitə"nin yeni "Münəccim"ində beşhakimiyyətlilik yarandı
İyunun 11-də Avropa çempionatının final mərhələsi - AVRO-2020 start götürdü.
Sport24.az saytının təşkilatçılığı və AFFA-nın dəstəyi ilə “Köhnə qitə”nin “yeni MÜNƏCCİM”i olan yeni layihəsi də başladı. Final mərhələsində olduğu kimi, bizdə də 24 iştirakçı var.
Dünən 4-cü oyun günündə 3 matç keçirildi. Nəticədə turnir cədvəlində beşhakimiyyətlilik yaranıb. Bunadək şərlikli liderlər olan Elnur Həmidovla Ruslan Mikayllı son turda hesablarına xal yaza bilməyiblər. Onların ən yaxın izləyicilərindən Şahin Diniyev, Samir Əliyev və Rüstəm Allahverdiyev isə buna nail olaraq zirvədəkilərə çatmağı bacarıb. İndi bu beşliyin hərəyə 10 xalı var.
Turnir cədvəli: Şahin Diniyev, Samir Əliyev, Rüstəm Allahverdiyev, Elnur Həmidov, Ruslan Mikayıllı - hamısı 10, Arif Əsədov, Firuz Abdulla, Kənan Məstəliyev - hər üçü 9, Zaur Əzizov, Mehman Süleymanov, Mahir Rüstəmli - hər üçü 8, Yunis Hüseynov, Mahmud Qurbanov, Elman Himayətoğlu, Nicat Zülfülü, Tahir Hümmətov, Faiq Tahirov - hamısı 7, Aslan Kərimov, Aslan Şahgəldiyev - hər ikisi 6, Rəşad Məmmədov - 5, Eldəniz Yusifov, İbrahim Cəfərov - hər ikisi 4, Gündüz Abbaszadə - 3, Şəmsəddin Abbasov - 1.