21 Iyun 2021, Bazar ertəsi
“Neftçi” üçün daha bir rəqib - “Fehervar”
İnfantino Bakıya gələcək
Harramiz rəsmən “Neftçi”də
Krivotsyuk “Visla”ya keçdi

Ölkə futbolu

Azərbaycan klubları üçün 67 rəqib

Azərbaycan klublarının Konfrans Liqasında 67 mümkün rəqibinin adları məlum olub.
 
Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, ilk dəfə keçiriləcək turnirdə ölkəmizi üç komanda təmsil edəcək.
 
Hər üç komanda II təsnifat mərhələlərindən yarışa qatılacaq. Təmsilçilərimiz kimi ilk raunddan azad olan 27 klub, həmçinin I təsnifat mərhələsinin 40 iştirakçısı bəllidir.
 
Ölkəmizi burada təmsil edəcək klublardan biri “Qarabağ”la “Neftçi”nin çempionluq duelində uduzacaq komanda olacaq. Digər iki vəsiqə isə “Zirə”, “Sumqayıt” və “Keşlə” “üçlüy”ü arasından sahibini tapacaq.
 
Qeyd edək ki, ilk iki mərhələnin püşkü iyunun 15-16-da atılacaq. 
 
Konfrans Liqası
 
I təsnifat mərhələsi
 
“Fehervar” (Macarıstan)
“Dandolk” (İrlandiya)
“Suduva”     (Litva)
TNS (Uels)
“Spartak” (Slovakiya)
“Klaksvik” (Farer adaları)
“KuPS” (Finlandiya)
“Hafnarfyordur” (İrlandiya)
“Sutyeska” (Monteneqro)
“Liepaya” (Latviya)
“Hibernians” (Malta)
“Levadiya” (Estoniya)
“Styarnan” (İslandiya)
“Uypeşt” (Macarıstan)
“Puşkaş Akademiyası (Macarıstan)
“Şkupi” (Şimali Makedoniya)
“Petrokub” (Moldova)
“Runavik” (Farer adaları)
“Bala Taun” (Uels)
“Qzira” (Malta)
“Breydablik” (İslandiya)
“Sent Cozef” (Cəbəllütariq)
“Milsami” (Moldova)
“Jalgiris” (Kaunas, Litva)
RFS (Latviya)
“İnter” (Finlandiya) 
“Panevejis” (Litva)
“Bohemians” (İrlandiya)
“Sliqo Rovers” (İrlandiya)
“Sfantul” (Moldova)
“Birkirkara” (Malta)
“Valmiera” (Latviya)
“Qaqra” (Gürcüstan)
“Dinamo” (Batumi, Gürcüstan)
“Honka” (Finlandiya)
“Dila” (Gürcüstan)
“Llapi” (Kosovo)
“Payde” (Estoniya)
“Deçiç” (Monteneqro)
“Podqoritsa” (Monteneqro)
 
II təsnifat mərhələsi
 
“Bazel” (İsveçrə)
“Astana” (Qazaxlstan)
PAOK (Yunanıstan)
AEK (Yunanıstan)
“Partizan” (Serbiya)
BATE (Belarus)
“Molde” (Norveç)
“Rusenborq” (Norveç)
“Apollon” (Kipr)
“Aberdin” (Şotlandiya)
“Vorskla” (Poltava)
“Osiyek” (Xorvatiya)
“Anartosis” (Kipr)
AEL (Kipr)
“Çukariçki” (Serbiya)
“Voyvodina” (Serbiya)
“Slovaçko” (Çexiya)
“Servett” (İsveçrə)
“Aris” (Yunanıstan)
“Valerenqa” (Norveç)
“Haken” (İsveç)
“Elfsborq” (İsveç)
“Tobol” (Qazaxıstan)
“Şaxtyor” (Qazaxıstan)
“Torpedo” (Belarus)
“Rakov” (Polşa)
“Poqon” (Polşa)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız, Soyadınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  







Arxiv

Iyun 2021
B.eÇ.aÇC.aCŞB
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30