Pavel Hapal: “Azərbaycan müdafiədə yaxşı oynadı”
“Oyun yaxşı başladıq. 100 faizli qol şanslarımız oldu. Azərbaycan müdafiədə yaxşı, kompakt oynadı. Birinci hissədən sonra komanda bir qədər inamsız görünürdü. Bəlkə də Uelsdəki oyunun nəticəsi ilə bağlı məlumat almışdılar”.
Futbolxeber.az saytının Slovakiyaya ezam olunmuş əməkdaşının verdiyi məlumata görə, bu sözləri Slovakiya milli komandasının baş məşqçisi Pavel Hapal deyib.
Avro-2020-nin seçmə mərhələsində millimizlə görüşdə 2 qolla qələbə qazanan Slovakiya yığmasının çalışdırıcısı millimizin hesabı bərabərləşdirməyə yaxın olduğunu qeyd edib:
“Azərbaycan millisinin real qol şansı oldu. Həmin anda hesab bərabərləşməyə çox yaxın idi. Lakin qapıçımızın inamlı oyunu rəqibin sevinməsinə imkan vermədi. Daha sonra isə ikinci qolu vurmaqla görüşün taleyini həll etdik. İlk yarıda Azərbaycan millisi elə də yaxşı çıxış etmədi. Amma fasilədən sonra buraxdığımız 1 səhv bizə baha başa gələ bilərdi. Lakin rəqib real qol epizodundan yararlana bilmədi.