Samir Abasov: "Son oyundan sonra gizlətdiyim hər şeyi açıqlayacam"
"Sumqayıt"ın baş məşqçisi Samir Abasov Topaz Premyer Liqasının 27-ci turunda "Qəbələ"yə 0:2 hesabı ilə uduzduqları oyunda sonra mətbuat konfransı keçirib. Futbolxeber.az saytının məlumatına görə, 40 yaşlı mütəxəssis əvvəlcə matçla bağlı fikirlərini bildirib.
- Deyiləsi bir şey yoxdur. Nə deyəcəyimi bilmirəm. Hər şeyi özünüz gördünüz. Qolları vura bilmədik. Vura bilmək üçün ürək lazımdır. Belə görüşlərdə topla birgə tora girmək lazımdır. Oyunçunun keyfiyyəti lazımi anda hər şeyi örtür. 32-33 yaşlı adama ötürmə verməyi öyrədə bilmərəm. Oyun keyfiyyəti budur.
Siyasət dəyişməsə, belə davam etsə, 5-ci yeri tutsaq, əla olar deyirlərsə, bu komandadan bir şey gözləməyə dəyməz. Kimlərsə, Amil Yunanov niyə oynamadı deyəndə, hücumçuya xas keyfiyyətdə oyun göstərsə, onda nə gəldi deyərsiniz. Futbolçularımız birinci divizionda çürüyərdilər. 11 legioner verərdilər, onda görərdiniz ki, bu futbolçuların yeri haradır. Budur bizim Azərbaycan futbolu, əfsuslar olsun ki, Dabomuz, Almeydamız yoxdur. "Kəpəz", "Səbail" və "Qəbələ" ilə oyunlarda yaxaladığımız qollardan yararlansaydıq, indi avrokuboklarda idik. Bu, düzgün olmayan strategiyanın badına şəhərimiz getdi.
- "5-ci yerdə olsanız, əla nəticə sayılar" sözlərini kim demişdi?
- Klubumuzun keçmiş prezidenti Kamran Quliyev mövsümün əvvəlində dedi ki, komandanın potensialı 6-cı yerdir. 5-ci yeri tutsaq, sevinəcəyik. Mən isə dedim ki, var qüvvəmizlə avrokuboklar üçün çalışacağıq. Lakin meydanda oynayan mən deyiləm.
- Lisenziyalaşdırma Qrupunun verdiyi qərar bugünkü nəticələrə necə təsir etdi?
- İcraiyyə Komitəsi mayın 20-dən sonra olsaydı, nə olacaqdı? "Kəpəz" gedib "Neftçi" ilə necə oynasın? 2 turdan sonra nə qərar verirsinizsə, verin də... Niyə bizimlə oyundan əvvəl bu qərarı verirsiniz?
- Klubun strategiyasından narazılığınızı bildirdiniz. Amma digər tərəfdən, müqavilənizi uzatdığınıza dair xəbərlər yayılıb...
- 1 turdan sonra hər şey bəlli olacaq. İndi deyəcəyim hər bir söz futbolçularıma mənfi təsir edə bilər. Son oyunumuzdan sonra sizdən gizlətdiyim hər şeyi sizə açıqlayacağam.
- Son turda nə baş verəcək?
- Nə olacaqsa, olacaq.
- "Zirə" ilə son tur matçına hansı motivasiya ilə çıxacaqsınız?
- Həyatında birinci dəfə Avroliqaya düşmək futbolçu üçün motivasiya deyil? Əlimizdən gələni edəcəyik ki, "Zirə"yə qalib gələk.
- Konkret, hansı futbolçulardan gözlədiyinizi ala bilmirsiniz?
- Sona 2 tur qalmış Lisenziyalaşdırma Qrupunun belə qərar verməsi nə üçündür? Bizim oyunu saat dördə istiyə salırsınız. Qol vura bilmirlərsə, kimi günahlandırım? (report.az).